Program Swiateczny na Zeslanie Ducha Swietego (23-24/05/2020)

1 - JESTESMY W MIESIACU MAJOWYM - i czeka nas - CZERWCOWY - w ktorych czcimy NMP i NAJSWIETSZE SERCE JEZUSOWE, codziennie o godzinie 18.00 - spotkamy sie na tzw. NABOZENSTWACH MAJOWYCH czy CZERWCOWYCH, na ktorych zaprasza sie wszystkich chetnych czcicieli in NMP i SERCA JEZUSOWEGO.

2 - Od 14 maja 2010 r. - AZ DO ZESLANIA DUCHA SW. czyli ZIELONYCH SWIAT - trwamy na DZIEWIECIODNIOWEJ NOWENNE DO DUCHA SW.
Za przykladem NMP i Swietych Apostolow zebranych w Wieczerniku Pana - wszyscy trwamy TAK JAK ONI - jednomyslnie na modlitwie przygotowujacej nas na przyjecie Darow Ducha sw.
W tym czasie modlmy sie o dary, ktore potrzebne sa w zyciu na co dzien : o DAR MADROSCI + DAR ROZUMU + DAR RADY + DAR MESTWA + DAR UMIEJETNOSCI + DAR POBOZNOSCI i DAR BOJAZNI BOZEJ.
Modlmy sie tez przy tej okazji za nasze dzieci i mlodziez przygotowujaca sie do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, by Uroczysta dla nich KOMUNIA SW. nie byla pierwsza i ostatnia w ich zyciu, oraz przyjety SAKRAMENT BIERZMOWANIA nie byl tylko przyjawem chwili i znakiem tradycji, ale by wszyscy ONI dzielnie trwali przy wierze JEZUSA CHRYSTUSA DO KONCU SWEGO ZYCIA.

3 - 17 MAJA + 18 MAJA + 19 MAJA 2010 r. - REKOLEKCJA SW. DLA DZIECI I MLODZIEZY
Spotkanie Rekolekcyjne odbywac sie beda w poniedzialek + wtorek + srode od godzinie 9.30 - 11.30, a popoludniu od godzinie 16.30 - 19.00, polaczone z wieczerna Msza sw. i Nabozenstwem Majowym, jak rowniez z czwaniem na Nowennie do Ducha sw.
Natomiast nauki rekolekcyjne dla mlodziezy do Bierzmowania beda 17 maja i 18 maja o godzinie 20.00 w kaplicy naszego kosciola.
Rekolekcje sw. w tym roku glosi Ks. Jeck Tomiczek OMI z Dammartin-en-Goele, diecezja de Meaux.

UWAGA :
W srode 19 maja 2010 r. :
18.00 - Msza sw.: - jak to mamy codziennie w programie
19.00 - Okazja do spowiedzi sw. dla dzieci Komunijnych, oraz dla mlodziezy do Bierzmowania, jak rowniez dla wszystkich chetnych do pojednania sie z Bogiem, przede wszystkim dla Rodzin dzieci i mlodziezy.
Spowiadac beda dwaj ksieza. Zapraszam do skorzystania.

4 - 20 MAJ 2010 R. - CZWARTEK - MYCIE I SPRZATANIE KOSCIOLA.
Serdecznie prosi sie o pomoc wszystkich chetnych, bysmy mieli czysty Kosciol.

5 - 22 MAJ 2010 R. - SOBOTA - ROZANIEC SW. I MSZA SW.
17.00 - KORONKA DO MILOSIERDZIA BOZEGO I ROZANIEC SW. Z DZIECMI KOMUNIJNYMI
18.00 - Msza sw. dla dzieci i nabozenstwo majowe

6 - 23 MAJ 2010 R. - NIEDZIELA - ZESLANIE DUCHA SW. I DZIEN UROCZYSTEJ KOMUNII SW. DZIECI Z NASZEJ PARAFII WAZIERS-NOTRE DAME DES MINEURS
7.00 - Rozaniec sw. z prosba o Dary Ducha sw. i roczne wypominki za zmarlych
8.00 - Procesja z dziecmi komunijnymi i Msza sw.: UROCZYSTA MSZA SW. KOMUNIJNA - DZIECI PO RAZ PIERWSZY W ZYCIU PRZYJMA PANA JEZUSA DO SWEGO SERCA
11.00 - UROCZYSTA MSZA SW. TZW. DZIEKCZYNNA DLA DZIECI KOMUNIJNYCH

7 - 24 MAJ 2010 R. - PONIEDZIALEK ZIELONYCH SWIAT - PONIEDZIALEK ZESLANIA DUCHA SW. - DRUGI DZIEN UNROCZYSTEJ KOMUNII SW. DLA DZIECI
UROCZYSTOSC NMP - MATKI KOSCIOLA
8.00 - Sposobnosc do spowiedzi sw.
8.30 - Msza swiateczna
11.00 - Msz sw. swiateczna : DZIEKCZYNNA, w czasie ktorej dzieci Komunijne ofiaruja sie NMP MATCE KOSCIOLA i skladaja JEJ w ofierze swoje swiece komunijne na wieczna pamiatke tego wielkiego ich wydarzenia w zyciu. Otrzymuja przy tej okazji Cudowne Medaliki NMP i pamiatkowe Obrazki Komunijne, a w zamian dzieci skladaja z tej racji swoje ofiary serca w kopertach

A oto Ci, ktorzych sam Pan Bog wezwal na swoja Uczte Duchowa...
Do Uroczystej Komunii sw. przygotowywaly sie dzieci z naszej Diaspory Parafialnej :
 - 1 - Bosseman Thomas - Douai
 - 2 - Gierek Adeline - Douai
 - 3 - Olszewski Julie - Sin  le Noble
 - 4 - Reszel Alyssa - Waziers
 - 5 - Reszel Marina - Waziers

Bogu niech beda dzieki za to wszystko, co mozemy uczynic dla Niego i Jego Najsw. Matce. Bogu niech beda dzieki, ze daje nam jeszcze przezycia religijne, ze mamy Polskie Msze sw., ze mamy Kosciol, ktory zostal uznany za MONUMENT HISTORIQUE we Francji. Bogu niech beda dzieki, ze mamy L'Association pour la Sauvegarde de l'Eglise Notre Dame des Mineurs de Waziers.

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy